VISU FESTIVĀLA
SEANSU GRAFIKS
FESTIVĀLA KATALOGS
PDF FORMĀTĀ BEZ MAKSAS!

CET
15/10

#Riga_IFF_EXPO: Zudušos kinoteātrus meklējot

Zigmārs Jauja ir arhitekts arhitektu birojā „NRJA”. Papildu pieredzei arhitektūrā, ar fotogrāfijas palīdzību fotoblogā „Paslēptā Rīga” Jauja pēta, kā atsevišķas Rīgas pilsētas daļas lēni un nenovēršami sabrūk. Savukārt izstāde „Zudušos kinoteātrus meklējot” ir kā personiska pētījuma starpposms, kura galvenais mērķis ir pievērst sabiedrības uzmanību Rīgas apkaimju dažādībai un rosināt patīkamas un vienlaicīgi sāpīgas atmiņas par zudušiem kino skatīšanās laikiem, kurus vairs neatgriezt.

VAIRĀK

CET
15/10

#BRODSKY_RIGA: Дети Иосифа

Jekaterinas Gordejevas dokumentālās filmas seanss Splendid Palace kafejnīcā Cafe Film Noir ir viens no festivāla priekšvakara zīmīgākajiem notikumiem, jo visnotaļ tiešā veidā papildina Rīgas 15. oktobra fascināciju ar Josifu Brodski – vienlaikus Jaunajā Rīgas teātrī norisinās ilgi gaidītā Mihaila Barišņikova un Alvja Hermaņa saspēle “Brodsky/Barysgnikov”.

VAIRĀK

CET
15/10

FESTIVĀLA PRIEKŠVAKARA SEANSS: Pēc stundām

Latvijas Kultūras akadēmijas 10 studentu filmu izlase . 2006 -2015.

VAIRĀK

PK
16/10

NKC x Riga IFF: seminārs “Eiropas filma. Mārketings & distribūcija”

Katru gadu Eiropā tiek saražots ap 1000 spēlfilmu, kas nereti sastopas ar grūtībām piesaistīt auditoriju gan pašu mājās, gan ārpus savas valsts robežām. Eiropas filmu mārketinga un izplatīšanas darbnīcas ietvaros tiks diskutēts par šo situāciju un tiks mēģināts rast risinājumus Latvijas kontekstā.

VAIRĀK

S - SV
17 - 18/10

KIDS WEEKEND: ģimeņu brunch + animācijas darbnīcas bēniem

Lupatiņu varoņi Zeķīte, Cimdiņš, Spilventiņš un Lakatiņš dzīvo animācijas filmā. Kā viņi filmā ir nokļuvuši, sestdien, 17. oktobrī, varēs uzzināt “Lupatiņu animācijas darbnīcā”. Savukārt svētdien, 18. oktobrī, iedvesmojoties no festivālā skatāmās norvēģu animācijas īsfilmas “Rītputniņa un Murkšķa ziemas brīvdienas” ikviens varēs pamēģināt veidot animācijas filmas.

VAIRĀK

S
17/10

#RIGA_IFF_DISKUSIJA: Kino bēniem. Žanrs un izglītība

KIDS WEEKEND pirmās dienas noslēgumā interesenti, īpaši vecāki un pedagogi, būs gaidīti klausīties un piedalīties diskusijā, kurā aplukosim Jāņa Norda filmas “Mammu, es tevi mīlu” panākumus, ģimenes filmu žanru un iespēju to izmantot kā izglītības instrumentu.

VAIRĀK

O
20/10

#NORDIC_HIGHLIGHTS: Kerstina Bergmane “Noslēpumainais Nordic noir” + filmas “Beoslēpumainais Nordic noir” + filmas “Bezmiegs”(Ēriks Skjoldbergs, 1997)

Zviedru kriminālliteratūras eksperte Kerstine Bergmane stāstīs par to, kas ir Nordic Noir, ar ko tas atšķiras no citiem detektīviem un kāpēc tas ir kļuvis tik populārs visā pasaulē. Bergmane pievērsīs īpašu uzmanību atšķirībām, kas raksturo kriminālliteratūras tradīcijas dažādās Ziemeļvalstīs, kā arī piedāvās savu skatījumu uz jaunākajām tendencēm Nordic Noir literatūrā. Pēc Kerstines Bergmanes lekcijas tiks demonstrēta norvēģu režisora Ērika Skjoldberga filma “Bezmiegs”(1997).

VAIRĀK

T
21/10

MIKS ZVIRBULIS. Lielais Kristaps par Mūža ieguldījumu. Kino seanss un svinības!

Festivāla „Lielais Kristaps” Balva par mūža ieguldījumu Latvijas filmu mākslā 2015.gadā piešķirta izcilajam kinooperatoram Mikam Zvirbulim, kurš piedalījies ap 40 latviešu dokumentālo un spēlfilmu veidošanā.

VAIRĀK

C
22/10

#SHORT_RIGA: Baltijas Studnetu konkursa darbu skatīšanās un analīze I daļa

Studentu konkursa ietvaros tiek piedāvāta vienreizēja iespēja apskatīties filmas un tūlīt pat noklausīties arī profesionāļu veiktu filmas analīzi, šis notikums plānots kā paneļdiskusija piedaloties ekspertiem un filmas veidotājiem ar jautājumu un atbilžu sadaļu nobeigumā, kurā aicināti piedalīties arī apmeklētāji.

VAIRĀK

C
22/10

#Riga_IFF_PANEĻDISKUSIJA: Life In the Film Industry

Paneļdiskusija “Life in the Film Industry”, par ceļu uz panākumiem, kino distribūciju un mārketingu, producēšanu, scenāriju radīšanu tiem, kam ceļš kinoindustrijā tikai sācies. Riga International Film Festival, Latvijas Kultūras akadēmija un Zirgu Pasts aicina jaunos un mērķtiecīgos režisorus, producentus un citus studentus kino nozares pārstāvjus uz īsu lekciju un sarunu ar Riga IFF Starptautiskā konkursa žūrijas pārstāvi, German Films izpilddirektori Mariëtte Rissenbeek un latviešu izcelsmes scenāristi, European Script Meeting lektori Larisu Gutmanis.

VAIRĀK

Pk
23/10

#SHORT_RIGA: Paneļdiskusija „Studentu filma un Festivāls”

Starptautiskā diskusija “Studentu filma un Festivāls” tiek organizēta SHORT RIGA Baltijas Studentu Filmu Konkursa ietvaros un tajā festivāla žūrija, konkursā iekļauto filmu autori, kino skolu studenti un absolventi, kā arī visi interesenti tiks aicināti diskutēt par filmu festivālu lomu jauno režisoru karjeras veicināšanā, kā arī kopīgi mēģināt iezīmēt īsfilmu žanra attīstības virzienus. Īpaša uzmanība tiks pievērsta studentu īsfilmām, to festivālu izplatīšanas stratēģijām un festivālu konkursa filmu atlasei.

VAIRĀK

Pk
23/10

#SHORT_RIGA: Baltijas Studnetu konkursa darbu analīze II daļa

STUDENTU KONKURSA IETVAROS TIEK PIEDĀVĀTA VIENREIZĒJA IESPĒJA APSKATĪTIES FILMAS UN TŪLĪT PAT NOKLAUSĪTIES ARĪ PROFESIONĀĻU VEIKTU FILMAS ANALĪZI, ŠIS NOTIKUMS PLĀNOTS KĀ PANEĻDISKUSIJA PIEDALOTIES EKSPERTIEM UN FILMAS VEIDOTĀJIEM AR JAUTĀJUMU UN ATBILŽU SADAĻU NOBEIGUMĀ, KURĀ AICINĀTI PIEDALĪTIES ARĪ APMEKLĒTĀJI. Paneļdiskusijā piedalīsies četri eksperti.

VAIRĀK

S
24/10

#SHORT_RIGA: Nepabeigto darbu – (WIP) izmēģinājuma skates

SHORT RIGA (WIP) nepabeigto darbu skates ir veidotas, lai sniegtu iespēju studentiem gūt profesionāļu padomus un ieteikumus filmu pabeigšnai un izplatīšanai. Tomēr arī jebkurš interesents ir aicināts piedalīties skates filmu apspriešanā un izteikt savu viedokli, jo filmas tiek veidotas skatītājam!

VAIRĀK

Sv
25/10

EUROPEAN SCRIPT MEETING: Starptautiski konvertējams filmas scenārijs. Lekcija, gadījumu izpēte, meistarklase

Mūsu industrijai veltītais pasākums European Script Meeting (ESM) ir vieta un laiks, lai atrastu jaunus radošos kolēģus ja ne visai dzīvei, tad vismaz pašlaik topošajiem projektiem gan. Savukārt plašākai auditorijai atvērtās lekcija, gadījumu izpēte un meistarklase ir ne tikai laiks un vieta, kur satikt projekta dalībniekus, bet arī mācīties, pašiem radīt un uzzināt daudz jauna par veiksmes stāstiem no visas pasaules.

VAIRĀK

P
19/10

IZKUSSTVO KINO apaļais galds “Vai dokumnetālais kino var nebūt propaganda?”

Žurnāla “Искусство кино” apaļais galds Temats: Vai dokumentālais kino var nebūt propaganda? Vādītājs: Daniils Dondurejs Diskusijas dalībnieki: Zara Abdullajeva (Krievija), Vitālijs Manskis (Krievija-Latvija), Gaļina Timčenko (Krievija-Latvija), Matvejs Trošunkins (Krievija-Latvija), Šahida Tugalanova (Čehija), Iveta Lekere (Austrija), Nikola Belučči (Šveice), Viktorija Belopoļska (Krievija), Uldis Cekulis (Latvija), kā arī ar auditoriju līdz 30 dalībniekiem.

VAIRĀK

T
21/10

RADIO SVOBODA apaļais galds “Radošās izpausmes brīvība nebrīvā valstī.”

“Радио Свобода” apaļais galds Temats: Radošās izpausmes brīvība nebrīvā valstī Vadītāja: Jeļena Fanajlova (Krievija) Diskusijas dalībnieki: Vitālijs Manskis (Krievija-Latvija), Aleksejs Fedorčenko (Krievija), Gints Grube (Latvija), Andrejs Jerastovs (Krievija), kā arī auditorija līdz 30 dalībniekiem.

VAIRĀK