VISU FESTIVĀLA
SEANSU GRAFIKS
FESTIVĀLA KATALOGS
PDF FORMĀTĀ BEZ MAKSAS!

#SHORT_RIGA: Paneļdiskusija „Studentu filma un Festivāls”

Starptautiskā diskusija “Studentu filma un Festivāls” tiek organizēta SHORT RIGA Baltijas Studentu Filmu Konkursa ietvaros un tajā festivāla žūrija, konkursā iekļauto filmu autori, kino skolu studenti un absolventi, kā arī visi interesenti tiks aicināti diskutēt par filmu festivālu lomu jauno režisoru karjeras veicināšanā, kā arī kopīgi mēģināt iezīmēt īsfilmu žanra attīstības virzienus. Īpaša uzmanība tiks pievērsta studentu īsfilmām, to festivālu izplatīšanas stratēģijām un festivālu konkursa filmu atlasei.

Diskusiju moderē – Laurens Bois
Laurens Bois (Laurence Boyce) dzimis Lielbritānijā, taču šobrīd dzīvo un strādā Igaunijā. Žurnālists, vairāku starptautisko apbalvojumu ieguvējs. Sadarbojās ar tādiem pazīstamiem kino medijiem, kā Screen International un Cineuorpa; Cineuropa Shorts redaktors. Savus rakstus regulāri publicē tādos Igauņu laikrakstos, kā SIRP un Eesti Ekspress. Starptautisko īsfilmu festivālu Sleepwalkers, Black Nights un Līdsa Starptautiskā filmu festivāla programmu direktors. BAFTA, FIPRESCI un Eiropas Kinoakadēmijas biedrs; Londonas Kinokritiķu biedrs.

Piedalās –
Vauters Jansens (Wouter Jansen) kopš 2009. gada ir Starptautiskā īsfilmu festivāla Go Short (Nīderlande) programmu direktors. Guvis maģistra grādu kultūrpolitikā. Pirms trīs gadiem dibinājis Some Shorts filmu festivālu izplatīšanas aģentūru. Strādā pārsvarā ar Nīderlandes režisoru veidotām, vizuāli spēcīgām un drosmīgām īsfilmām. Aģentūras izplatītās filmas tika iekļautas 250 festivālu programmās, guvušas vairāk nekā 70 balvas tādos festivālos, kā SXSW, Berlinale, Locarno, IDFA, San Sebastian un Visions du Réel.

Nīls Fonseca (Niels Fonseca) ir filmu un televīzijas scenāriju redaktors un pasniedzējas ar vairāk kā 25 gadu pieredzi. Strādā visos žanros, tai skaitā rediģē scenārijus televīzijas filmām un seriāliem. Attīsta un rediģē nacionālo un starptautisko pilnmetrāžas filmu scenārijus. Konsultē filmu finansēšanas aģentūras. Filmu attīstīšanas producents. Pēdējā laikā aktīvi darbojas TV seriālu un starpmediju projektu attīstības jomā.

Jukka-Pekka Lakso (Jukka-Pekka Laakso, Somija) ir viens no Tamperes filmu festivāla
direktoriem un festivāla filmu atlasē un programmas sastādīšanā piedalās kopš 2000. gada.
Šobrīd viņa pienākumos ietilpst arī festivāla stratēģiskā plānošana. Jukka-Pekka Lasko ir arī
Tamperes Pirkanmā kino centra izpilddirektors. Centrs ir bezpeļņas organizācija, kas
nodarbojas ar art-house kino izrādīšanu, kino izplatīšanu Somijā un izglītojošiem
pasākumiem mediju jomā. Jukka-Pekka Lasko ir Somijas Filmu padomes un Eiropas
Kinoakadēmijas biedrs.

Kā arī Latvijas Kultūras Akadēmijas, Tallinas Universitātes Baltijas Filmu un Mediju Skolas kā arī Lietuvas Mūzikas un Teātra akadēmijas pārstāvji.

LAIKS16:00- 17:30
VIETACafe FILM NOIR