VISU FESTIVĀLA
SEANSU GRAFIKS
FESTIVĀLA KATALOGS
PDF FORMĀTĀ BEZ MAKSAS!
RĪGAS STARPTAUTISKĀ KINOFESTIVĀLA OFICIĀLĀ KONKURSA PROGRAMMA

RĪGAS STARPTAUTISKĀ KINOFESTIVĀLA OFICIĀLĀ KONKURSA PROGRAMMA

Pirmo reizi festivālā tiks pasniegta starptautiska kino balva, lai gan pašlaik konkursā piedalās tikai Baltijas jūras reģiona valstis. Konkursu neierobežo žanri vai kategorijas, stils vai tehniskais risinājums – vienīgā prasība ir pilnmetrāžas formāts. Būsim atvērti un skatīsimies, kur mūs aizvedīs tik brīva pieeja! Gaidām ar nepacietību!

FILMAS
RIGA IFF IZLASE

RIGA IFF IZLASE

Šo var uzskatīt par festivāla centrālo programmu: sava veida pētījumu par mūždien gaisīgo robežu starp labi pazīstamo un mīlēto Rietumeiropas kinematogrāfu un jaunām vēsmām starptautiskajā kino neatkarīgi no tā, vai to izcelsme būtu meklējama Ziemeļos, Dienvidos vai Austrumos.
"Šīs ir jaunas lentes, kuras veidojuši režisori, kuri stāsta par jauno globalizēto pasauli, vienlaikus paliekot uzticīgi savām saknēm un kino veidošanas tradīcijai. Programmas mērķis ir uzrādīt šo autorību, personu, rokrakstu – neatkarīgi no tā, vai filmas iedvesma sakņojas personiskā pieredzē vai tradicionālā mantojumā," apgalvo festivāla radošā direktore Sonora Broka.

FILMAS
LIELAIS KRISTAPS. IZLASE

LIELAIS KRISTAPS. IZLASE

Pēc plašajām filmu skatēm septembrī, oktobrī festivālā nosmelsim Latvijas jaunākā kino “krējumu”.

FILMAS
NORDIC HIGHLIGHTS

NORDIC HIGHLIGHTS

Programma tapusi sadarbībā ar NORDEN – Ziemeļvalstu Ministru Padomes biroju Latvijā, Dānijas, Norvēģijas, Zviedrijas, Somijas vēstniecībām un Dānijas Kultūras institūtu. Šis ir mūsdienīgs skatījums uz īpašo ziemeļniecisko pieeju kinematogrāfam. Filmu izlase, kas piedāvā mums tuvus stāstījuma un kino uzņemšanas risinājumus un pēta psiholoģiju un dzīvesziņu, kas raksturīga šim reģionam.

FILMAS
SHORT RIGA

SHORT RIGA

Šī festivāla sadaļa, kam par nosaukumu kalpo veikla vārdu spēle, ir īsmetrāžas filmu programma, kas piedāvās kopā trīs konkursu skates: pasaules īsfilmas, Baltijas valstu studentu darbus un īpašu atsevišķu kategoriju, kurā vērtēs labākos mūzikas videoklipus. Programmas skates notiks jaunatvērtajā Rīgas neatkarīgajā kinoteātrī KINO BIZE.

FILMAS
KIDS WEEKEND

KIDS WEEKEND

Festivāla komanda zina: lai veidotu savstarpēju dialogu ar vismazākajiem skatītājiem, seansiem ir jātop par ģimenes pasākumiem. Tāpēc uz šiem seansiem aicinām tieši ģimenes pilnā sastāvā, lai dotos saistošā ceļojumā pa kinoteātri, pa ceļam iestiprinoties, iesaistītos aizraujošā animācijas meistarklasē – lai pirmā lielā ekrāna pieredze kļūtu par īpašu notikumu jūsu bērniem un, protams, jums pašiem! Programma tapusi iespējama, pateicoties EEA Grants un Kultūras ministrijas atbalstam.

FILMAS
ARTDOCFEST/RIGA

ARTDOCFEST/RIGA

Kinorežisors, producents un ietekmīgākā Krievijas dokumentālā kino festivāla veidotājs Vitālijs Manskis šogad uz Rīgā ar to ieradies ļoti vienkārša iemesla dēļ – Maskavā šo kino parādīt būs liegts. Politika... Turklāt nav mazsvarīgi pieminēt to, ka pašiem autoriem un viņu varoņiem atgriešanās Krievijā draud ar kriminālvajāšanu. Tādēļ Rīga uz festivāla laiku kļūs par neatkarīgā krievu dokumentālā kino pasaules galvaspilsētu. Galvenais ARTDOFEST mērķis vienmēr ir bijis veicināt publiskas sarunas par akūtām sabiedrības tēmām, un Rīgas Starptautiskā kinofestivāla komandai ir gods un pienākums nodrošināt šim procesam vajadzīgo platformu šajos vienlaikus sarežģītajos un aizraujošajos laikos.

FILMAS
#‎YOUTH_MATTERS!

#‎YOUTH_MATTERS!

Mūs brīdināja, ka tas var būt sarežģīti, taču mums tiešām šķiet, ka starptautiskam kinofestivālam programmā ir jāatvēl īpaša vieta nākotnes skatītājam. Sadarbībā ar mūsu draugiem no Kristjansanas Starptautiskā bērnu kino festivāla, kas uzskatāmi par līderiem darbā ar gados jaunu auditoriju, mēs piedāvājam programmu, kas runā par procesiem, kas skar katru jaunu cilvēku – pieaugšanu, paaudžu konfliktu un pieredzes mantojumu. Mēs veidojam arī žūriju, kurā aicinām piedalīties spožākās Latvijas blogosfēras jaunās zvaigznes. Pagājušā gada balva pelnīti aizceļoja pie Daniela Jozefa Borgmana par filmu The Weight of Elephants. Kura filma uzrunās jaunatni šogad? Programma tapusi iespējama, pateicoties EEA Grants un Kultūras ministrijas atbalstam.

FILMAS
IN KINO VERITAS

IN KINO VERITAS

„Atbrīvodamies no laika un telpas ierobežojumiem, manā rīcībā ir visi un ikviens punkts visumā, un es tos varu novietot jebkurā vietā, kur vēlos. Mana pieeja paver ceļu jaunai pasaules uztverei. Tādējādi es varu jaunā veidā parādīt jums pasauli, ko pirms tam nepazināt.”
/Dziga Vertovs/
Festivāla radošā direktore Sonora Broka šogad pievērsusies, iespējams, galvenajam mākslas jautājumam – atšķirībai starp realitāti un fikciju, kas kino vēsturē īpaši spilgti izpaudusies žanros, kurus nu dēvējam par cinéma vérité un direct cinema. Šis ir personisks skatījums uz vēsturi, strāvojuma pirmsākumiem un to, kā šīs filmas un to autori ir ietekmējuši kinematogrāfa attīstību kopumā. Laiki ir mainījušies, bet jautājums joprojām ir aktuāls – īpaši šobrīd, kad žanru robežas mūsdienu kino kļūst arvien netaustāmākas.

FILMAS