VISU FESTIVĀLA
SEANSU GRAFIKS
FESTIVĀLA KATALOGS
PDF FORMĀTĀ BEZ MAKSAS!

#Riga_IFF_EXPO: Zudušos kinoteātrus meklējot

Screen Shot 2015-10-12 at 02.03.30
Zigmārs Jauja ir arhitekts arhitektu birojā „NRJA”. Papildu pieredzei arhitektūrā, ar fotogrāfijas palīdzību fotoblogā „Paslēptā Rīga” Jauja pēta, kā atsevišķas Rīgas pilsētas daļas lēni un nenovēršami sabrūk. Savukārt izstāde „Zudušos kinoteātrus meklējot” ir kā personiska pētījuma starpposms, kura galvenais mērķis ir pievērst sabiedrības uzmanību Rīgas apkaimju dažādībai un rosināt patīkamas un vienlaicīgi sāpīgas atmiņas par zudušiem kino skatīšanās laikiem, kurus vairs neatgriezt.
Materiāli kinoteātru meklējumiem vākti dažādās publikācijās laikrakstos, iknedēļas avīzē „Rīgas Kinoekrāni” (izdota no 1958.-92. gadam), Latvijas Kino Muzeja arhīvā, Latvijas Valsts arhīvā, Rīgas Pilsētas Būvvaldes arhīvā, no citiem blogu autoriem un paša autora veidotas virtuālas informācijas apmaiņas platformas „Zudušos kinoteātrus meklējot” (Facebook).
Izstādē apskatāmas bildes ar bijušo kinoteātru ēkām mūsdienās, papildinātas ar stāstiem par kino skatīšanās pieredzi lokālajā kinoteātrī, pārskats par kinoteātru skaita izmaiņām un to sadalījumu pa apkaimēm laika gaitā.

LAIKS18:00
VIETASplendid Palace Versaļas zāle