VISU FESTIVĀLA
SEANSU GRAFIKS
FESTIVĀLA KATALOGS
PDF FORMĀTĀ BEZ MAKSAS!

#Riga_IFF_PANEĻDISKUSIJA: Life In the Film Industry

Paneļdiskusija “Life in the Film Industry”, par ceļu uz panākumiem, kino distribūciju un mārketingu, producēšanu, scenāriju radīšanu tiem, kam ceļš kinoindustrijā tikai sācies. Riga International Film Festival, Latvijas Kultūras akadēmija un Zirgu Pasts aicina jaunos un mērķtiecīgos režisorus, producentus un citus studentus kino nozares pārstāvjus uz īsu lekciju un sarunu ar Riga IFF Starptautiskā konkursa žūrijas pārstāvi, German Films izpilddirektori Mariëtte Rissenbeek un latviešu izcelsmes scenāristi, European Script Meeting lektori Larisu Gutmanis.

Mariëtte Rissenbeek
Dzimusi Nīderlandē, studējusi vācu valodu un literatūru; strādājusi Vācijas kino izplatīšanas uzņēmumā “Tobis Filmkunst”. Kā producente kompānijā “Regina Ziegler Filmproduktion” strādājusi ar Fridrika Tora Fridriksona, Mikas Kaurismeki, Josa Stellinga u.c. projektiem, producējusi arī TV filmas. Mikas Kaurismeki filmas “Lielceļa romantiķi” (1999) līdzproducente. Kopš 2002. gada strādā Vācijas nacionālajā kino informācijas aģentūrā “German Films” un kopš 2010. gada ir tās direktore. Risenbeka ir arī Berlīnes filmu festivāla uzraudzības padomes, “European Film Promotion” valdes un Minhenes Kino un televīzijas universitātes konsultatīvās padomes locekle.

Larisa Gutmanis
Gutmanis ir Monreālā, Kanādā dzimusi un tās latviešu komūnā augusi rakstniece, scenāriju autore un redaktore, ar vairāk nekā divdesmit gadu pieredzi kino un televīzijas producēšanā, izplatīšanā un mārketingā. Viņa strādājusi gan Alliance Atlantis Toronto, gan HBO Films Ņujorkā un šobrīd darbojas kā līdzproducente OMDC Starptautiskajā Finanšu Forumā. Gutmanis ir apguvusi mākslas filmu scenāriju rakstīšanu Normana Džūvisona Kanādas kinocentrā un absolvējusi Praxis scenāriju rediģēšanas programmu Vankūverā. Tāpat viņa strādā kā scenāriju redaktore un scenāriju vērtētāja vairākās kinokompānijās un pasniedz scenāriju rakstīšanu Toronto Universitātē. Šobrīd Gutmanis kopā ar vācu režisori Vanessa Jopp strādā pie komēdijas-trillera scenārija. Larisa bijusi vairāku kinožūriju locekle, tai skaitā Telefilm Canada, Ontario Media Development Corporation, Female Eye Film Festival.

LAIKS10:15
VIETAZirgu Pasts, Dzirnavu iela 46