PIRMĀ RIGA IFF BALVA – 2015

Rīgas Starptautiskā kino festivāla pirmā starptautiskā konkurusa laureāts – Sergejs Lozņica, filma “Notikums” par “izcilību pieejā vēsturiskam notikumam un mākslinieciski meistarīgi notvertu esības garu”.
Sergejs Lozņica vēstulē festivālam:

“Dārgie draugi un kolēģi!
Pirmām kārtām vēlos pateikties festivāla organizatoriem par “Notikuma” iekļaušanu konkursā un cienījamajai žūrijai par atbalstu un mana darba novērtējumu!
Strādājot pie “Notikuma”, gremdējoties pagātnē es piedzīvoju emocionāli saspringtus un spēcīgus mirkļus. Tā bija pagātnē, kurā jauna ideālista cerības kaut kā savienojās ar tūkstošiem līdzīgi domājošiem sapņotājiem, kuri pēkšņi saskatīja gaismu tuneļa galā. Šis laiks ir sen kā pagājis, un tunelī atkal kļūst ļoti tumšs. Taču ceļš turpinās…
Es esmu ļoti pateicīgs visiem jums Rīgā, kuri piebiedrojušies man šajā ceļā ar “Notikumu”. Tāpēc vēlreiz: paldies Rīgas Starptautiskajam kino festivālam; paldies, cienījamajiem žūrijas locekļiem; paldies Latvijai!
Es noteikti drīz atkal atgriezīšos pie jums!”

Rīgas Starptautiskā kino festivāla pirmā starptautiskā konkursa žūrijas īpašā atzinība – Grimuram Hakonarsonam un filmai “Auni” par “nevainojamu kinematografisko redzējumu un režijas mākslu.”
@RigaIFF on Twitter